Zamawiam CV

CV dla pracownika fizycznego

Pracownik fizyczny to osoba, dla której pozornie łatwo stworzyć profesjonalne CV – pomyślała większość. Dokumenty, które otrzymujemy z tej branży, bardzo często niczym się nie wyróżniają i wyglądają podobnie. Jest to branża z dużym zapotrzebowaniem, jednak tylko osoby, które potrafią się wyróżnić na rynku pracy, mogą liczyć na większe zarobki i awanse. Jak stworzyć skuteczne CV pracownika fizycznego lub pracownika budowlanego? Zapraszamy do krótkiej lektury.

Szukasz wzorów CV?

W Internecie można znaleźć wiele gotowych wzorów, wpisując hasła typu „pracownik fizyczny cv”, „wzór cv pracownika fizycznego” czy po prostu „wzór cv”. Jednak tak robi większość osób. Z kreatorów lub stworzonych już szablonów trzeba umieć korzystać tak, by stworzone dokumenty były jak najbardziej profesjonalne i skuteczne.

Nie sztuką jest stworzyć zwyczajne, nawet dobre CV, które będzie po prostu poprawne. Sztuką jest zrobić je tak, wzbudzić zainteresowanie pracodawcy oraz by od początku wiedział, że to właśnie Ciebie zatrudni. Oczywiście jest to pewna hiperbola, jednak szanse na to z profesjonalnym CV drastycznie wzrastają.

Jesteś pracownikiem fizycznym i zastanawiasz się, czy pisanie CV w ogóle Ci się opłaca? Musisz poświęcić na to czas, a przecież wystarczy iść do agencji pracy czy zapytać znajomych o wakaty w ich firmach. Oczywiście, że jest taka możliwość, natomiast zastanów się, czy właśnie to Ci się bardziej opłaca. Własne, pełne i profesjonalnie przygotowane CV zwiększy szanse na znalezienie zatrudnienia bez żadnego pośrednika, a także na dogodnych dla siebie warunkach. Odpowiednio argumentując swoje doświadczenie i kompetencje, jesteś wstanie pokazać pracodawcy ogromną wartość, jaką zyska, zatrudniając Ciebie, co w konsekwencji przekłada się na większe pole do negocjacji warunków umownych.

Z naszego krótkiego poradnika dowiesz się między innymi:

  • o czym owinien pamiętać pracownik fizyczny przy tworzeniu CV,
  • jak najlepiej przedstawić doświadczenie zawodowe pracownika fizycznego i budowlanego,

  • jak wyróżnić się na tle innych kandydatów,

  • czy istnieją uniwersalne wskazówki i porady przy tworzeniu CV,

  • jakie są podstawowe założenia listu motywacyjnego.
  • czy warto korzystać z gotowych wzorów i kreatorów.

Jak wyróżnić swoje kluczowe umiejętności w CV pracownika fizycznego?

Każdy pracownik fizyczny czy budowlany ma pewien zakres umiejętności, które okazują się kluczowe na danym stanowisku. Jak więc je wyeksponować? Zaczynając od podsumowania zawodowego, które powinno znaleźć się na początku CV, najlepiej u góry – to właśnie od tego elementu jest w więksozści przypadków analizowane CV. Jest to krótki (3-5 zdań) tekst opisujący dotychczasowe doświadczenie zawodowe, ewentualne osiągnięcia oraz właśnie – umiejętności, czyli wartość, jaką otrzyma pracodawca po zatrudnieniu. Co powinno zawierać dobre podsumowanie zawodowe?

  • określenie ilości doświadczenia zawodowego,
  • specjalizacja lub obecne stanowisko,
  • ewentualne najważniejsze osiągnięcia zawodowe,
  • kluczowe umiejętności na konkretnym stanowisku pracy,
  • cel zawodowy.

Przykładowe podsumowanie zawodowe w CV:
Zorganizowany, odpowiedzialny i lojalny pracownik ogólnobudowlany z 4-letnim doświadczeniem przy dużych zagranicznych inwestycjach. Bardzo dobrze znam przepisy BHP i prawa budowlanego. Wiem, jak funkcjonować w wielokulturowym zespole oraz dbać o dobrą atmosferę wśród współpracowników. Bardzo dobrze radzę sobie z obsługą elektronarzędzi, urządzeń i maszyn wykorzystywanych na budowie. Potrafię pracować z dokumentacją techniczną oraz tworzyć raporty i sprawozdania z wykonanej pracy. Pragnę rozwijać moje kompetencje zawodowe w zakresie prac budowlanych i okołobudowlanych poprzez podejmowanie nowych i ambitnych wyzwań.

Można oczywiście napisać:
Pracownik fizyczny z wieloletnim doświadczeniem. Wiem, jak obsługiwać niezbędne narzędzia. Potrafię pracować w zespole. Jestem otwarty na rozwój i chętnie podejmę się nowej pracy fizycznej.

Widzisz jednak różnicę, pierwszy opis jest zdecydowanie bardziej profesjonalny, daje też więcej konkretów. Podsumowanie zawodowe to sekcja, od której tak naprawdę zaczyna się analiza Twojego CV. Dlatego warto umieścić tam Twoje najmocniejsze strony, doświadczenie i osiągnięcia, które mają realny związek ze stanowiskiem lub branżą, do której aplikujesz.

Postaraj się w miarę możliwości dopasować podsumowanie do oferty pracy. Jeśli w ofercie jest wyszczególnione wymaganie – np. pracownik fizyczny z minimum 5 lat doświadczenia, to tym bardziej wyszczególnij, że je posiadasz. Takie detale pomogą Ci poprawnie napisać CV i znacząco zwiększyć Twoją konkurencyjność na rynku pracy. Profesjonalnie przygotowany opis również zwiększy Twoje zaangażowanie w oczach pracodawcy.

Poniżej możesz porównać, jak wygląda „zwyczajne”, przeciętne CV (po lewej stronie) oraz jak prezentuje się stworzone przez nas profesjonalne i skuteczne CV (po prawej stronie).

Możesz kliknąć w przykładowe zdjęcie, by je powiększyć!

Od czego zacząć pisanie CV pracownika fizycznego?

Wspomnieliśmy już od wstępu życiorysu zawodowego – podsumowania, jednak najważniejszym aspektem, na którym należy się skupić jest doświadczenie zawodowe. To w tym miejscu należy położyć szczególny nacisk. Porządnie opisane doświadczenie zawodowe to połowa sukcesu. Dlaczego jest to tak ważne? Są ku temu jasne powody:

  • doświadczenie zawodowe mówi więcej niż ukończone szkoły, wypisane umiejętności oraz posiadane certyfikaty – praktyczna wiedza jest szczególnie ceniona na rynku pracy, zwłaszcza w przypadku pracy fizycznej,
  • potencjalny pracodawca może ocenić wiedzę w danym zakresie, patrząc na Twoje doświadczenie i zdecydować, czy jesteś najlepszym kandydatem,
  • wbrew pozorom daty w doświadczeniu zawodowym wiele pokazują – to, czy jest tam luka, czy firmy były często zmieniane, a może wręcz przeciwnie – pracujesz od wielu lat dla jednego pracodawcy – to wszystko jest brane pod uwagę podczas rekrutacji,
  • odpowiednio opisane stanowiska potrafią podkreślić kompetencje, które przydadzą Ci się w nowej pracy, co ułatwia analizę CV i zwiększa Twoje szanse na zatrudnienie.

CV pracownika fizycznego – najważniejsze jest doświadczenie zawodowe

Jak dobrze opisać doświadczenie? Najlepiej prosto i konkretnie. Tak, by wzbudzić zainteresowanie pracodawcy i dostać się na konkretne stanowisko pracy. Brzmi prosto? Jest to jednak pewnego rodzaju sztuka, która wymaga praktyki i wiedzy o tym, jak rozpisać poszczególne elementy, by były zgodne z prawdą i jednocześnie jak najbardziej atrakcyjne i zgodne z popularnymi frazami w aplikacjach ATS.

Podajemy okres zatrudnienia, stanowisko i pełne nazwy firm. Pamiętaj o przedstawieniu zakresu obowiązków, mogą być jak najbardziej szczegółówe, jednak warto, by były przy tym konkretne. Nie ma reguły na to, ile dokładnie zadań należy wymienić. Najlepiej, by było ich minimum 5, a także, by nie przekraczały jednej strony A4. Opisuj tak 2-3 najnowsze stanowiska, a resztę możesz zwyczajne wspomnieć, bez szczegółowego opisu. Jeśli stanowiska są te same, to nie przepisuj drugi raz tego samego – wymień je, a rozpisz kolejne.

Przykładowy opis doświadczenia:
01.2018 – obecnie
Pracownik budowlany
Budermet Sp. z o.o.

Zakres obowiązków:

  • Tworzenie murów i ścian nośnych.
  • Stawianie ścianek działowych.
  • Odczytywanie rysunków technicznych.
  • Współpraca z międzynarodowym zespołem pracowników budowlanych.
  • Wykonywanie prac wykończeniowych – malowanie, szpachlowanie, gipsowanie, tynkowanie.
  • Montaż listw i profili.
  • Weryfikowanie stanu i poprawności działania powierzonych narzędzi, maszyn i urządzeń oraz zgłaszanie wszelkich nieprawidłowości do kierownika budowy.
  • Sporządzanie raportów z wykonanej pracy.
  • Przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.
  • Transport materiałów budowlanych po wyznaczonym terenie.
  • Pomaganie w innych drobnych pracach zleconych przez przełożonych.

Możesz oczywiście napisać: „Praca polegała na stawianiu ścian nośnych i działowych, pracach wykończeniowych, obsłudze elektronarzędzi i pracy zespołowej.” lub „Pracowałem jako pracownik ogólnobudowlany”.

Warto jednak zrobić to lepiej –  wypunktować i konkretnie napisać, jakie są obowiązki na tym konkretnym stanowisku. To wbrew pozorom najwięcej mówi o Twoich umiejętnościach przyszłemu pracodawcy, gdyż widząc wykonywane przez Ciebie zadania i okres, w którym to robiłeś, może trafnie ocenić poziom Twojej praktycznej wiedzy i swobody w wykonywaniu tego typu pracy, a co za tym idzie – dostrzec w Tobie potencjał i zaprosić Cię na rozmowę kwalifikacyjną.

Poniżej możesz porównać, jak wygląda „zwyczajne”, przeciętne CV (po lewej stronie) oraz jak prezentuje się stworzone przez nas profesjonalne i skuteczne CV (po prawej stronie).

Możesz kliknąć w przykładowe zdjęcie, by je powiększyć!

Jakie powinno być CV pracownika fizycznego?

CV pracownika fizycznego powinno się przede wszystkim wyróżniać na tle innych kandydatów. Ta branża szczególnie cierpi na powtarzalność i używanie znanych schematów. Kandydaci błędnie zakładają, że na pracowników fizycznych popyt jest zawsze i ich życiorys zawodowy jest mało istotny. W przypadku agencji pracy – jest to po części prawda, jednak chcąc aplikować samodzielnie do konkretnych firm na dane stanowisko, lepiej jest zawrzeć w swoim CV informacje, które wyróżnią kandydata na tle innych. Jest to przepustka do zyskania lepszych warunków zatrudnienia bez potrzeby dzielenia się wynagrodzeniem z różnymi organizacjami. Otwiera to także możliwość awansu na rozmaite funkcje kierownicze, czy także pozwala na negocjowanie podwyżki lub lepszych warunków finansowych podczas rozmowy rekrutacyjnej.

Warto w życiorysie zawodowym wymienić większy zakres umiejętności, niż związanych tylko z daną pracą. Pamiętaj jednak, by były one zgodne z zawodem i przydatne na stanowisku. Wskaż, co zyska pracodawca, zatrudniając Ciebie. Warto umieścić także w tej sekcji umiejętności miękkie. A zatem w przypadku CV budowlańca lub innego pracownika fizycznego, możemy wpisać przykładowe umiejętności:

  • Praktyczna wiedza w zakresie przeprowadzania i organizowania prac budowlanych i wykończeniowych.
  • Umiejętność pracy w międzynarodowym zespole.
  • Montaż okien, drzwi i mebli.
  • Praca zgodnie z rysunkiem technicznym i wymaganiami projektowymi.
  • Znajomość przepisów BHP i prawa budowlanego.
  • Wydajna praca pod presją czasu.
  • Układanie paneli i glazury.
  • Wykonywanie prac wykończeniowych.
  • Szybkie przyswajanie wiedzy.
  • Kreatywne rozwiązywanie problemów.
  • Zdolności organizacyjne.
  • Łatwa komunikacja z innymi.
  • Obsługa nowoczesnych elektronarzędzi.
  • Uprawnienia do pracy na wysokości.

Poniżej możesz porównać, jak wygląda „zwyczajne”, przeciętne CV (po lewej stronie) oraz jak prezentuje się stworzone przez nas profesjonalne i skuteczne CV (po prawej stronie).

Możesz kliknąć w przykładowe zdjęcie, by je powiększyć!

Zainteresowało Cię profesjonalne CV? Wykorzystaj przewagę na rynku pracy, zamawiając skuteczny życiorys zawodowy – stworzony przez specjalistów.

Wykształcenie w CV pracownika fizycznego

Wykształcenie jest istotne, najlepiej, jeśli byłoby kierunkowe, np. szkołę zawodową lub technikum o zbliżonym profilu. Nawet jeśli Twoja edukacja nie ma żadnego powiązania z zawodem, w którym chcesz pracować, to wciąż warto ją wymienić. Niektórzy pracodawcy wymagają określonego poziomu wykształcenia (najczęściej minimum średnie), jednak dziś jest to coraz rzadszy zabieg. Cenieni są także pracownicy budowlani z kierunkowym wykształceniem zawodowym, jednak w przypadku awansu, może być wymagane zgłębienie wiedzy teoretycznej i zapisanie się do niestacjonarnej szkoły. Warto zatem wyszczególnić dotychczasową ścieżkę edukacji.

Jeśli ukończyłeś szkołę więcej niż 20 lat temu – najlepiej nie umieszczać w takim przypadku okresu nauki. Nigdy nie wiadomo, jakie wymagania wiekowe ma rekruter lub pracodawca (rzadko jest to podane w ogłoszeniach). Choć etyka HR jasno określa, że pracownika nie należy określać po wieku ani wyglądzie, to niestety nie wszyscy się do tego stosują. Warto być zatem ostrożnym i zadbać o to, by CV jak najbardziej zachęcało do odbycia rozmowy o pracę i minimalizować ryzyko odrzucenia aplikacji z jakiegokolwiek, nawet niesprawiedliwego i błahego powodu.

Poprawny zapis będzie następujący:
09.2005-06.2009
Technik budownictwa
Zespół Szkół Technicznych nr 4 w Szczecinie

Poniżej możesz porównać, jak wygląda „zwyczajne”, przeciętne CV (po lewej stronie) oraz jak prezentuje się stworzone przez nas profesjonalne i skuteczne CV (po prawej stronie).

Możesz kliknąć w przykładowe zdjęcie, by je powiększyć!

Zainteresowania w CV pracownika ficzycznego - wpisywać czy nie?

Umieszczenie zainteresowań w CV często świadczy o tym, jakim człowiekiem jest ubiegający się o pracę od strony prywatnej. Również pracownik fizyczny na pewno czymś się interesuje. Często pozornie, ale pracodawcy lubią tworzyć w głowie obraz kandydata, wykorzystując zainteresowania. Warto pamiętać, że im bardziej skonkretyzowane zainteresowanie tym lepiej. Czy jest sens pisać, że interesujesz się sportem? Niczego nie zabraniamy, jednak sport to dość ogólne pojęcie, podobnie z literaturą, filmem, kuchnią czy podróżami. Na pewno nie interesujesz się całym sportem, więc co stoi na przeszkodzie, by napisać jego konkretną dziedzinę? W przypadku książek – jaki gatunek czytasz najchętniej? Może masz ulubionego autora lub reżysera filmów? Jaka kultura lub miejsca podróżowania najbardziej Cię interesują? Jakie potrawy najchętniej przyrządzasz w kuchni? To bardzo ważne – pamiętaj, by pisać CV jak najbardziej konkretnie. Na rynku jest wiele kandydatów, którzy stosują ogólnikowe frazy – stosując konkretyzację informacji, automatycznie się wyróżniasz.

Przykładowy opis zainteresowań:

  • Literatura kryminalna XX wieku.
  • Majsterkowanie.
  • Kulturystyka.
  • Przyrządzanie potraw kuchni greckiej.
  • Literatura science fiction.
  • Filmy reżyserii Tarantino.
  • Kultura bliskowschodnia.
  • Nowoczesne technologie.

Poniżej możesz porównać, jak wygląda „zwyczajne”, przeciętne CV (po lewej stronie) oraz jak prezentuje się stworzone przez nas profesjonalne i skuteczne CV (po prawej stronie).

Możesz kliknąć w przykładowe zdjęcie, by je powiększyć!

Szukasz pracy za granicą?

Pracownicy fizyczni bardzo często poszukują pracy poza granicami kraju – Niemcy, Holandia, Szwecja, Norwegia. To popularne kierunki, które zapewniają dobre zarobki i świetne warunki pracy. Jak więc napisać CV za granicę? Należy pamiętać o kilku rzeczach:

  • W CV budowlańca na polski rynek pracy jak najbardziej możemy dodać zdjęcie, ale np. w przypadku tworzenia Resume do USA lub Kanady – najlepiej przesłać dokument bez fotografii.
  • Dziś zarówno w CV po polsku, jak i na rynek zagraniczny, nie podaje się takich danych jak: wiek, płeć czy stan cywilny (wyjątkiem są wymagania w ogłoszeniach oraz specyficzny rynek niemiecki).
  • Tak jak w Polsce, CV zaczynamy od 3-4 linijek podsumowania.
  • Warto dodać referencje od poprzedniego pracodawcy, jeśli istnieje taka możliwość.
  • Wymagania na stanowisko pracownika budowlanego do poszczególnych krajów mogą się różnić – warto popatrzeć na przykłady CV w Internecie lub skorzystać z ogólnodostępnych porad, które pozwolą na stworzenie odpowiedniego CV pod dany rynek pracy. Analizuj także ogłoszenia – często są tam podane konkretne wymagania związane z dokumentami rekrutacyjnymi (CV, list motwacyjny).

CV pracownika budowlanego do Niemiec też będzie rządziło się swoimi prawami. Dobrze wiemy, jak bardzo wszystko jest tam poukładane. Poniżej przedstawiamy popularne wymagania, które pomogą Ci napisać CV na rynek niemiecki:

  • Na górze powinien znaleźć się nagłówek „Lebenslauf”.
  • Kolejność informacji będzie nastpęjąca: dane osobowe, edukacja, doświadczenie, umiejętności, inne aktywności,  data i podpis (zwróć uwagę na odwórcenie wykształcenia i doświadczenia, a także datę i podpis).
  • Przeciwnie do Wielkiej Brytanii i Polski, należy umieścić: adres zamieszkania, datę urodzenia, miejsce urodzenia, stan cywilny, narodowość.
  • Zdjęcie jak najbardziej wskazane.

Oczywiście do każdej oferty pracy mogą być inne wymagania, jednak przedstawiliśmy powyżej informacje, które najczęściej się powtarzają na rynku i z którymi spotykamy się, pracując z naszymi klientami nad życiorysem zawodowym za naszą zachodnią granicą. Jeśli potrzebujesz CV na rynek zagraniczny – możemy pomóc w przygotowaniu profesjonalnego dokumentu lub samego tłumaczenia.

Co powinno znaleźć się w CV pracownika fizycznego

Podsumowując – w CV umieść swój cel zawodowy, doświadczenie zawodowe z opisem stanowiska i obowiązków, wykształcenie, kluczowe kompetencje przydatne na danym stanowisku, klauzulę RODO (czyli zgoda na przetwarzanie danych osobowych), zainteresowania oraz ewentualne kursy i uprawnienia. Wpisz także znajomość języków obcych.  Pamiętaj oczywiście o danych kontaktowych (adres mailowy, numer telefonu) – bez nich pracodawca nie będzie wiedział, jak się do Ciebie odezwać. Umieść po prostu wszystko, co przyda się na danym stanowisku – to, co rekruter lub potencjalny pracodawca powinien o Tobie wiedzieć, by chciał zaprosić Cię na rozmowę o pracę i poznać bliżej Twoją kandydaturę. Pamiętaj o tych wszystkich wskazówkach podczas pisania CV. Na wszelki wypadek przygotuj lub chociaż rozważ napisanie listu motywacyjnego – może być on wymagany podczas rekrutacji. Swoje CV zapisz w formacie PDF – wówczas masz pewność, że szablon CV nie ulegnie zmianie po otwarciu przez pracodawcę. Zadbaj także o przygotowanie na rozmowę kwalifikacyjną, myśląc o swoich mocnych stronach i oczekiwaniach od nowej firmy. Warto pomyśleć także nad swoimi wadami i nad tym, jak nad nimi pracujesz – jest to popularne pytanie podczas rozmowy o pracę i często weryfikuje pracę pod presją i kreatywność kandydata. Pamiętaj – mimo że pracownik fizyczny to jedno z łatwiejszych stanowisk do aplikowania z uwagi na ogromny popyt, to w celu zwiększania kompetencji, awansowania i negocjowania korzystniejszych warunków pracy – profesjonalne CV jest niezwykle przydatne.

Poniżej możesz porównać, jak wygląda „zwyczajne”, przeciętne CV (po lewej stronie) oraz jak prezentuje się stworzone przez nas profesjonalne i skuteczne CV (po prawej stronie).

Możesz kliknąć w przykładowe zdjęcie, by je powiększyć!

Wzory CV dla pracownika budowlanego - co z nimi?

W Internecie znajdziesz wiele gotowych wzorów, również możesz skorzystać z popularnych kreatorów, które ułatwią Ci cały proces, jeśli oczywiście wiesz, jakie informacje powinieneś tam zawrzeć. Nie ma w tym nic złego – każdy z nich korzysta. No właśnie – każdy. Trudno wymagać od każdego kandydata innego wzoru CV, czasem nie warto wymyślać koła na nowo. W tym przypadku jednak można wyróżnić się na tle innych kandydatów, posiadając profesjonalne CV, które znacząco zwiększy Twoje szanse na zatrudnienie i tym samym na lepsze warunki pracy (również pod względem finansowym – z profesjonalnym CV łatwiej negocjować wynagrodzenie). Najlepiej jest zlecić to specjalistom, którzy indywidualnie podejdą do Twojej sprawy i stworzą dla Ciebie skuteczny dokument, który pomoże Ci aplikować na konkretne stanowisko.

Dobrze wiemy, że dziś wystarczy wysłać jakiekolwiek CV do agencji pracy, bo zapotrzebowanie za granicą jest spore. Jednak jeśli oczekujesz czegoś więcej, np. zatrudnienia bez pośredników, na zdecydowanie lepszych warunkach, to wówczas należy rozważyć opcję posiadania naprawdę profesjonalnego dokumentu, który ułatwi Ci zdobycie pracy w branży budowlanej, produkcyjnej lub logistycznej w Polsce i za granicą. Oczywiście – służymy pomocą. Możemy stworzyć dla Ciebie profesjonalne dokumenty rekrutacyjne, czyli CV i list motywacyjny pracownika fizycznego.

List motywacyjny

Jak napisać list motywacyjny? Zwyczajnie tak, jak list do znajomego. Różnice są takie, że powinien być bardziej oficjalny, a jego treść ma mówić o tym, jakie są Twoje najważniejsze kompetencje, które zmotywują pracodawcę do zatrudnienia Cię na konkretne stanowisko. Co zawrzeć w takim liście motywacyjnym?

  • Data i miejscowość w prawym górnym rogu.
  • Nadawca – imię i nazwisko oraz dane kontaktowe.
  • Odbiorca – z reguły „dział rekrutacji”, nazwa firmy oraz adres jej siedziby.
  • Wstęp – 3-4 zdania, w których napiszesz o tym, dlaczego zdecydowałeś się aplikować na konkretne stanowisko.
  • Rozwinięcie – tutaj wpisz swoje najważniejsze kompetencje, umiejętności, wartość dla potencjalnego pracodawcy, doświadczenie zawodowe. Ma to być uzupełnienie Twojego CV.
  • Podsumowanie – ponownie 3-4 zdania, które podsumują treść z rozwinięcia. Możesz tu wykazać chęć osobistego spotkania z pracodawcą w celu osobistego przedstawienia kandydatury.
  • Zwrot grzecznościowy – np. „z wyrazami szacunku” lub „z poważaniem”.

Możesz dowiedzieć się więcej na temat pisania listu motywacyjnego w jednym z naszych artykułów.

To by było na tyle z dzisiejszej lektury. Mamy nadzieję, że rozjaśniła Ci nieco pogląd na tworzenie CV. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, lub chcesz skorzystać z pomocy profesjonalistów – napisz do nas!

Życzymy owocnego poszukiwania pracy – trzymamy kciuki, by była dla Ciebie jak najbardziej korzystna!

Zainteresowało Cię profesjonalne CV? Wykorzystaj przewagę na rynku pracy, zamawiając skuteczny życiorys zawodowy – stworzony przez specjalistów.